2. ročník festivalu Naproti je za námi (14.-15. června 2024)

14. a 15. června 2024 proběhl druhý ročník festivalu Naproti. Jeho cílem bylo zviditelnění pečujících a homesharingu, ale také poselství, že tu žijeme společně, tak si to pojďme všichni společně užít. Pojďme si prostě naproti, mladí, staří, handicapovaní i zdraví. A jaké to bylo? Bylo to prostě pohodové, piknikové, přijímající a ač bylo často zataženo, bylo to prostě sluníčkové. Vystoupili takoví giganti jako Znouzectnost, Monika Načeva a Zdivočelí koně či Michael Morávek i méně známí, nikoli však méně kvalitní interpreti. Mělo to šmrnc, mělo to vkus. Mělo to rytmus :-).

Děti nevěděly, co dříve, užily si dvě vtipná divadelní představení, malování na obličej, zábavné interaktivní hřiště Zahrátky (už jste zkoušeli hod (neživým) slimákem nebo vrh krtkem?), bubliny, vodní pistole, stavění z Lega, no bylo toho dost.

Ze známých osobností nás letos již podruhé navštívila a neuvěřitelně vřelým projevem opět podpořila hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková i vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková. Programem provázela známá reportérka České televize Lea Surovcová, které žádné lidské téma není cizí. Moc to pro nás znamená. Díky.

Děkujeme všem, kteří nás podpořili, ať již slovem, proslovem, finančně či jen svou prostou přítomností. Stálo to za to. Díky a příští rok vám přijdeme opět naproti.