projekty

Jak zvládnout péči v domácím prostředí

Jak zvládnout péči v domácím prostředí

Péče v domácím prostředí o děti či dospělé se zdravotním postižením, o nemocné, stárnoucí rodiče či partnera je náročná a patří k jedněm z nejtěžších situací v životě, se kterými se setká mnoho z nás. Informace a návody, které by v těchto případech pomohly, nejsou snadno dostupné. Pečující na péči ale nemusí být sami!

Homesharing ve Středočeském kraji

Homesharing ve Středočeském kraji

Sdílená péče aneb homesharing je moderní způsob podpory rodin dětí a mladých dospělých s mentálním postižením. Pravidelné odlehčovací setkání u proškolených hostitelů (jednotlivců či rodin) pomůže rodině nabrat nové síly. Hostitelská rodina či jednotlivec si pravidelně bere pečovaného na předem domluvený čas, pár hodin týdně/měsíčně, odpoledne nebo víkend. Společně si užijí obohacující chvíle, získají nové sociální kontakty a dovednosti, zatímco si pečující rodina může vydechnout.

Společná profesionalizace sociální práce na obcích

Společná profesionalizace sociální práce na obcích

Ve spolupráci s městy Dobříš, Hořovice, Vlašim a Votice realizuje od dubna 2020 projekt s názvem „Společná profesionalizace sociální práce na obcích“, který je financovaný z EU prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost. Projekt je realizován po dobu 26 měsíců, a to do května 2022. Cílem projektu je rozvoje systému udržitelné kvality sociální práce, a to s využitím inovativních postupů, propojení a sdílení zapojených ORP.