homesharing

Homesharing leták

Sdílená péče aneb homesharing je moderní způsob podpory rodin dětí a mladých dospělých s mentálním  postižením či kombinovaným postižením. Pravidelné odlehčovací setkání u proškolených hostitelů (jednotlivců či rodin) pomůže rodině nabrat nové síly. Hostitelská rodina či jednotlivec si pravidelně bere dítě na předem domluvený čas, pár hodin měsíčně, odpoledne nebo víkendový den. Společně si užijí obohacující chvíle, získají nové sociální kontakty a dovednosti, zatímco si pečující rodina může vydechnout.

Homesharing přes 30 let funguje v Irsku, stejně jako v dalších západních zemích. U nás pomalu zapouští kořeny. V letech 2018 – 2020 probíhal pilotní projekt homesharingu v Praze, Středočeském a Pardubickém kraji.

Od roku 2021 se na šíření homesharing podílí i naše organizace díky finanční podpoře, kterou jsme získali od nadačního fondu ABAKUS – nadační fond zakladatelů Avastu. Společně se 7 dalšími organizacemi přispíváme k ukotvení homesharingu do systému podpory a služeb v České republice. Odborné zázemí máme u organizace Naděje Děti úplňku. Podporu na realizaci homesharingu nám dále poskytuje MPSV Rodina a Humanitární fond Středočeského kraje.

 

Chci se stát hostitelem

  • jsem plnoletý
  • mám volný čas a energii, který chci pravidelně věnovat dítěti s mentálním či kombinovaným postižením
  • mám chuť zažít něco nového

Přihlásit se může jednotlivec, rodina nebo pár. Stačí napsat nebo vyplnit formulář.

 

Pečuji a chci získat podporu

  • pečuji o dítě s mentálním či kombinovaným postižením
  • uvítám chvíli času pro sebe
  • chci pro své dítě nové zážitky

Stačí nám napsat nebo vyplnit formulář.

 

Příběhy Homesharingu

Homesharing tvoří krásné příběhy. Ty vypráví sami naši hostitelé. Můžete se na ně podívat tady. A na příběhy z homesharingu jiných organizací se podívejte zde.