Co právě děláme
Věnujeme se podpoře neformálně pečujících, pilotně ověřujeme homesharing a realizujeme různé zakázky zaměřující se na mapování potřeby občanů, facilitaci pracovních skupin, moderaci veřejných projednání, poradenství v oblasti plánování sociálních služeb, strategickému plánování organizací, tvorbě odborných partnerství, rozvoji komunitní práce a navazující vzdělávací akce.
Homesharing ve Středočeském kraji
Již čtvrtým rokem realizujeme komunitní formu pomoci, tzv. homesharing, ve Středočeském kraji. Od ledna 2024 i díky podpoře EU prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus.
Podporujeme rodiny s dětmi se zdravotním postižením na území ORP Beroun, Dobříš, Hořovice a Černošice
V našem novém projektu nabízíme podporu rodičům dětí se zdravotním postižením, samotným dětem a mladým dospělým se zdravotním postižením a jejich zdravým sourozenců. Působíme převážně na území obcí Berounska, Dobříšska, Hořovicka a Prahy-západ.
Jak zvládnout péči v domácím prostředí
Péče v domácím prostředí o děti či dospělé se zdravotním postižením, o nemocné, stárnoucí rodiče či partnera je náročná a patří k jedněm z nejtěžších situací v životě, se kterými se setká mnoho z nás. Informace a návody, které by v těchto případech pomohly, nejsou snadno dostupné. Pečující na péči ale nemusí být sami!
Pečovat a žít doma je normální 2 – podpora pečujících na Berounsku, Dobříšsku a Hořovicku
Od ledna 2020 do června 2022 jsme realizovali projekt na podporu neformálně pečujících. Jednalo se o zajištění koordinace pomoci neformálním pečovatelům, doplněné o poskytování potřebných informací, realizaci setkávání svépomocných skupin, vzdělávání, pobytů, konzultací a další potřebné podpory pečujícím.
Společná profesionalizace sociální práce na obcích
Ve spolupráci s městy Dobříš, Hořovice, Vlašim a Votice realizuje od dubna 2020 projekt s názvem „Společná profesionalizace sociální práce na obcích“, který je financovaný z EU prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost. Projekt je realizován po dobu 26 měsíců, a to do května 2022. Cílem projektu je rozvoje systému udržitelné kvality sociální práce, a to s využitím inovativních postupů, propojení a sdílení zapojených ORP.
Pečovat a žít doma je normální – podpora pečujících na Lysecku a Brandýsku
Termín realizace: leden 2020 – červen 2022Místo realizace: Lysecko a Brandýsko
Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb města Poděbrady a spádového území pro roky 2023–2025
Od března 2020 do května 2022 jsme realizovali projekt s názvem „Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb města Poděbrady a spádového území 2023–2025″, který byl financovaný z EU prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost. Město Poděbrady vystupovalo v projektu jako partner.
Plánujeme komunitně pro Hořovice a spádové obce
S městem Hořovice spolupracujeme při udržení a rozvoji procesu plánování sociálních a návazných služeb již od roku 2012. Na poslední aktualizaci komunitního plánu sociálních a návazných služeb pro území města Hořovice a spádových obce s rozšířenou působností jsme společně pracovali od ledna 2018.
Podpora procesu komunitního plánování na území ORP Benešov
Ve spolupráci s městem Benešov jsme od července 2018 do června 2020 aktualizovali komunitní plán sociálních a návazných služeb. Oproti předešlým letům se jednalo o aktualizaci pouze pro území obce s rozšířenou působností Benešov, a ne celý okres, tak jak tomu bylo v předešlých letech. V projektu jsme se zaměřili na využití současných postupů, jejich inovaci a zaměření se na problémy, které se v předešlém plánu nepodařilo podchytit či se nově objevily.
I bez sluchu se domluvíme
V projektu I bez sluchu se domluvíme jsme v letech 2016 – 2018 pracovali na systémových postupech v oblasti sociální práce s lidmi se sluchovým postižením. Našim cílem bylo eliminovat prohlubování sociálního vyloučení osob s různým druhem sluchového postižení v nepříznivých sociálních situacích, které nejsou primárně způsobené danou sluchovou vadou. Jedna se o další problémy, které klienti řeší, tzn. různé životní situace související s věkem, dalším postižením, rodinným zázemím apod.